HipoInvest Logo

Pożyczka hipoteczna pod zastaw mieszkania własnościowego

Pożyczka hipoteczna pod zastaw mieszkania własnościowego to atrakcyjna forma finansowania zewnętrznego, z której chętnie korzystają nie tylko osoby posiadające niską zdolność kredytową, mające trudności z uzyskaniem tradycyjnego kredytu hipotecznego. Dla kogo jeszcze będzie to odpowiednia oferta? Jakie są warunki finansowania? Jak ją uzyskać?
Pożyczka pod zastaw mieszkania własnościowego
pozyczka-bez-formalnosci

Potrzebujesz szybkiej pożyczki bez formalności?

Skontaktuj się z nami, a pomożemy Twojej firmie!

Na czym polega pożyczka pod zastaw mieszkania?

Pożyczka hipoteczna pod zastaw mieszkania własnościowego to rodzaj finansowania, w którym pożyczkobiorca używa swojego mieszkania jako zabezpieczenia dla udzielonej pożyczki.

Oznacza to, że w przypadku braku spłaty zobowiązania zgodnie z warunkami umowy, bank lub instytucja finansowa ma prawo przejąć nieruchomość.

Zastaw zabezpieczający interesy pożyczkodawcy zwiększa szanse pożyczkobiorcy na otrzymanie środków na dowolny cel i pozwala na uzyskanie wyższych środków.

Pożyczka pod hipotekę — jak ją uzyskać w HipoInvest?

W HipoInvest oferujemy pozabankowe pożyczki pod zastaw nieruchomości dla firm. Jeśli szukasz zewnętrznego źródła finansowania i jesteś właścicielem nieruchomości, to możesz skorzystać z pożyczki hipotecznej pod zastaw mieszkania własnościowego od HipoInvest.

Proces uzyskania pożyczki pod zastaw mieszkania rozpoczyna się od złożenia wniosku na naszej stronie internetowej. Poprosimy Cię o przedstawienie takich dokumentów jak numer księgi wieczystej nieruchomości, na której zostanie ustanowione zabezpieczenie, aktualne zdjęcie mieszkania i informacje o ewentualnych roszczeniach i zobowiązaniach, np. obciążenie nieruchomości hipoteką.

Konieczne będzie też przedstawienie dokumentów finansowych firmy z bieżącego i ubiegłego roku. Następnie przejdziemy do wyceny nieruchomości. Po pozytywnej decyzji kredytowej przedstawimy Ci proponowane warunki pożyczki pod zastaw mieszkania własnościowego. Jeśli zaakceptujesz warunki oferty możemy przejść do podpisania umowy, a środki mogą pojawić się na Twoim koncie nawet tego samego dnia roboczego.

HipoInvest Logo

Zastanawiasz się, czy nasza oferta jest dla Ciebie?

Wypełnij formularz, a do Ciebie oddzwonimy!

Oferta-dla-ciebie

Pożyczka pod zastaw mieszkania – czym się charakteryzuje?

Pożyczka pod zastaw mieszkania charakteryzuje się następującymi cechami:

  • Zabezpieczenie nieruchomością – zastaw nieruchomości to podstawowa cecha tego rodzaju pożyczek. Mieszkanie, które jest własnością pożyczkobiorcy, staje się zabezpieczeniem dla podmiotu udzielającego finansowania. W przypadku nieterminowej spłaty zobowiązania, pożyczkodawca może przejąć nieruchomość w celu zaspokojenia swoich roszczeń.

  • Wysokość pożyczki zależna od wartości nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie – instytucje finansowe mogą udzielać pożyczek w wysokości stanowiącej określony procent rynkowej wartości nieruchomości.

  • Oprocentowanie i warunki spłaty – w warunkach umowy pożyczki pod zastaw mieszkania określone jest oprocentowanie i warunki spłaty, np. harmonogram rat.

  • Cel pożyczki – pożyczkobiorca może przeznaczyć uzyskaną kwotę na dowolny cel taki jak spłata innych zobowiązań finansowych czy inwestycje.

  • Proces oceny zdolności kredytowej – uzyskanie pożyczki pod zastaw mieszkania jest o wiele prostsze niż uzyskanie kredytu hipotecznego. Banki przeprowadzają szczegółową ocenę zdolności kredytowej, natomiast pozabankowe instytucje finansowe udzielające pożyczek pod zastaw mieszkania koncentrują się na wartości nieruchomości.

  • Ryzyko utraty nieruchomości – pożyczkobiorca ponosi ryzyko utraty nieruchomości w przypadku nieterminowej spłaty zobowiązania. Dlatego ważne jest, aby zaciągając pożyczkę hipoteczną pod zastaw mieszkania dokładnie zrozumieć warunki umowy i mieć pewność, że można spłacać zobowiązania zgodnie z harmonogramem. Dzięki temu ryzyko zosyanie zminimalizowane.

  • Konieczność notarialnego aktu zastawu – do uzyskania pożyczki hipotecznej pod zastaw mieszkania wymagany jest akt notarialny: oświadczenie o poddaniu się egzekucji zgodnie z art. 777 KC, który formalnie zabezpiecza prawa pożyczkobiorcy do nieruchomości.

Kto może starać się o pożyczkę hipoteczną pod zastaw mieszkania?

Kto może starać się o pożyczkę pod zastaw mieszkania?

O pożyczkę hipoteczną pod zastaw mieszkania od HipoInvest może ubiegać się każda osoba, która ukończyła 18 rok życia i prowadzi lub będzie prowadzić działalność gospodarczą w Polsce. O finansowanie mogą starać się nie tylko obywatele Polski, ale też obcokrajowcy.

Pozabankowa pożyczka hipoteczna dla firm od HipoInvest skierowana jest do jednoosobowych działalności gospodarczych, spółek osobowych i spółek kapitałowych, poszukujących środków na dowolny cel związany z prowadzoną działalnością gospodarczą.

W ramach pożyczki start-up udzielamy finansowania również przyszłym przedsiębiorcom, których firma dopiero powstanie lub działa do 6 miesięcy.

HipoInvest Logo

Zamów bezpłatną konsultację!

Warunki pożyczki pod zastaw mieszkania własnościowego

Każda pożyczka hipoteczna pod zastaw mieszkania jest udzielana na określonych warunkach, dostosowanych do indywidualnej sytuacji wnioskującego. Przed podpisaniem umowy o pożyczkę hipoteczną pod zastaw mieszkania własnościowego ważne jest dokładne zapoznanie się z warunkami oferty, które będą uwzględniać między innymi takie aspekty jak:

  • Wysokość pożyczki – jest ustalana na podstawie wartości nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie. Stosowany jest współczynnik LTV (ang. loan-to-value), który wyraża stosunek kwoty pożyczki do wartości nieruchomości. Im niższy współczynnik, tym mniejsze ryzyko dla pożyczkodawcy.

  • Oprocentowanie pożyczki hipotecznej – może być stałe lub zmienne. Stałe oprocentowanie utrzymuje się na stałym poziomie przez cały okres kredytowania, podczas gdy zmienne oprocentowanie może ulegać zmianom w zależności od rynkowych stóp procentowych.

  • Okres kredytowania – czyli czas, przez jaki pożyczkobiorca zobowiązuje się spłacać kredyt. W HipoInvest okres ten wynosi od 6 do 36 miesięcy. Dłuższy okres kredytowania może obniżyć wysokość miesięcznych rat, ale jednocześnie zwiększa koszty odsetkowe.

  • Miesięczne raty – pożyczkobiorca spłaca zobowiązanie w ratach, które obejmują zarówno kapitał, jak i odsetki. Wysokość miesięcznej raty zależy od kilku czynników, takich jak wysokość pożyczki, oprocentowanie i okres kredytowania.

  • Koszty dodatkowe – oprócz odsetek i kapitału, pożyczkobiorca może być zobowiązany do poniesienia różnych kosztów dodatkowych, takich jak opłaty za przetwarzanie wniosku, prowizje notarialne czy koszty ubezpieczenia – w HipoInvest nie ma żadnych kosztów dodatkowych.

wsparcie-finansowe-bez-firmy

Szukasz wsparcia finansowego dla swojej firmy?

Zobacz, co możemy Ci zaproponować!

Pożyczka pod zastaw mieszkania bez zdolności kredytowej –  czy to możliwe?

Otrzymanie pożyczki pod zastaw mieszkania bez zdolności kredytowej jest możliwe. W HipoInvest nie przeprowadzamy szczegółowej oceny zdolności kredytowej potencjalnych pożyczkobiorców i nie analizujemy historii kredytowej.

Zastaw nieruchomości stanowi dla nas zabezpieczenie, dzięki któremu podejmujemy ryzyko i udzielamy pożyczek osobom, którym niska zdolność kredytowa nie pozwala na tradycyjny kredyt hipoteczny.

Czy można otrzymać pożyczkę pod zastaw mieszkania bez BIK-u?

W HipoInvest możesz zaciągnąć pożyczkę hipoteczną pod zastaw mieszkania bez weryfikacji w Biurze Informacji Kredytowej! Jesteśmy bardziej elastyczni niż tradycyjne instytucje bankowe. Nie sprawdzamy historii w BIK i oferujemy finansowanie dla osób z ograniczoną zdolnością kredytową.

Analizujemy sytuację finansową naszych klientów indywidualnie. Kluczowe jest dla nas ustanowienie hipoteki na mieszkaniu, co jest dla nas zabezpieczeniem.

HipoInvest Logo

Zastanawiasz się, czy nasza oferta jest dla Ciebie?

Wypełnij formularz, a do Ciebie oddzwonimy!

Kredyt pod zastaw mieszkania czy pożyczka hipoteczna?

Decyzja o wyborze kredytu hipotecznego lub pożyczki pod zastaw nieruchomości zależy od indywidualnych potrzeb, sytuacji finansowej oraz preferencji danej osoby. Kredyt hipoteczny pod zastaw nieruchomości i pożyczka hipoteczna to dwie różne formy finansowania. Łączy je nieruchomość będąca zabezpieczeniem kredytu i pożyczki.

W przypadku standardowego kredytu hipotecznego ocenia się zdolność kredytową i sprawdza historię w bazach Biura Informacji Kredytowej. Ustanowienie hipoteki na mieszkaniu będzie stanowić zabezpieczenie kredytu. Aby otrzymać kredyt pod zastaw mieszkania należy uzbroić się w cierpliwość, bo czas oczekiwania na decyzję kredytową jest długi. Z tego względu nie będzie to atrakcyjne rozwiązanie dla osób, które pilnie potrzebują środków. Z drugiej strony, kredyty hipoteczne mogą mieć niższe miesięczne raty. Wynika to z możliwości rozłożenia spłaty na długi okres kredytowania.

Zaciągnięcie zobowiązania w postaci pożyczki hipotecznej jest łatwiejsze, niż w przypadku kredytu hipotecznego. Procedura wnioskowania jest zdecydowanie krótsza i uproszczona, co wynika z tego, że nie wymaga skompletowania obszernej dokumentacji.

Pożyczka hipoteczna różni się też tym, że nie przeprowadza się oceny zdolności kredytowej i nie sprawdza historii w bazach Biura Informacji Kredytowej. Od kredytu hipotecznego różni się również celem finansowania – środku uzyskane w ramach pożyczki pod zastaw mieszkania mogą zostać przeznaczone na dowolny cel.

Kiedy warto starać się o pożyczkę pod zastaw nieruchomości?

Kiedy warto starać się o pożyczkę pod zastaw nieruchomości?

Uzyskanie pożyczki pod zastaw nieruchomości może być korzystne, jeśli chce się uzyskać dużą kwotę finasowania w krótkim czasie, jednocześnie mogąc zaoferować zastaw mieszkania. Warto rozważyć wzięcie pożyczki hipotecznej pod zastaw nieruchomości w następujących sytuacjach:

  • Niewystarczająca zdolność kredytowa by uzyskać kredyt gotówkowy w tradycyjnych bankach – pożyczka pod zastaw nieruchomości może być alternatywą.

  • Nagła potrzeba finansowa – proces udzielenia pożyczki hipotecznej pod zastaw nieruchomości trwa zaledwie kilka dni roboczych, dzięki czemu jest o wiele krótszy niż proces udzielania kredytu hipotecznego.

  • Konsolidacja zadłużenia – rozwiązanie korzystne dla osób, które posiadają inne zobowiązania finansowe i chcą uprościć ich spłatę poprzez skonsolidowanie ich w jedną pożyczkę.

  • Szybka decyzja i realizacja – ubiegając się o pożyczkę hipoteczną od złożenia wniosku i uzyskania decyzji kredytowej mija zaledwie kilka dni. Dlatego zdecydowanie się na ten rodzaj finansowania będzie korzystne w sytuacjach, gdy czas ma znaczenie.

Na co można przeznaczyć pożyczkę hipoteczną pod zastaw mieszkania?

Na co można przeznaczyć pożyczkę pod zastaw mieszkania?

Pożyczka hipoteczna pod zastaw mieszkania może być wykorzystywana na różne cele, takie jak:

  • rozwój działalności gospodarczej – rozwój firmy, zakup nowego sprzętu czy rozbudowę,

  • zakup nieruchomości,

  • remont i modernizacja,

  • otworzenie nowej działalności,

  • konsolidacja długów,

  • spłata innych zobowiązań, np. wobec ZUS lub US.

Pożyczka pod zastaw mieszkania własnościowego z HipoInvest

Pożyczka pod zastaw mieszkania własnościowego od HipoInvest

Jesteśmy instytucją finansową z bogatym doświadczeniem, cenioną za profesjonalizm i transparentność. W HipoInvest cenimy każdego klienta. Oferujemy elastyczne warunki, konkurencyjne oprocentowanie i indywidualne podejście do Twoich potrzeb. Dzięki pożyczce hipotecznej od HipoInvest możesz zrealizować swoje plany związane z prowadzonym biznesem.

Oferujemy wsparcie finansowe na rozwój działalności gospodarczej. Dzięki naszej pożyczce hipotecznej pod zastaw mieszkania własnościowego możesz zrealizować nowe projekty, zakupić nowy sprzęt czy rozbudować swoje biuro. Nasza oferta będzie dobrym wyborem jeśli masz zobowiązania finansowe, które dzięki pożyczce hipotecznej pod zastaw mieszkania możesz skonsolidować w jeden dług, a dalsza spłata stanie się łatwiejsza.

Zapoznaj się z naszą ofertą i zamów kontakt po wypełnieniu wniosku. Zapraszamy!

Spis treści

O autorze

Paweł Rzeszot

Paweł Rzeszot

Ekonomista z kilkunastoletnim doświadczeniem w obszarze produktów finansowych. Doświadczony menadżer zarządzający m.in. placówkami bankowymi pod kątem operacyjnym i sprzedażowym. Samodzielny specjalista z bogatym doświadczeniem w zakresie strukturyzowania transakcji finansowych.
Scroll to Top